Menu

Frytownice dostępne na polskim rynku

12 października 2017 - Urządzenia

frytownica gastronomicznaFrytki to dość proste danie, które już na dobre zagościło na polskich stołach. Również w sklepach bez problemu kupić można frytownice, które są urządzeniami specjalnie stworzonym do robienia tego ziemniaczanego przysmaku. Na rynku frytownic znajdziemy wiele. Oto podstawowy ich podział.

Ilość zużytego tłuszczu

Ze względu na ilość zużytego tłuszczu, frytownice podzielić możemy na tradycyjne, gdzie ziemniaki w pełni zatopione są w oleju oraz te, które do przygotowania frytek potrzebują zalewie jednej łyżki oleju. Oczywiście drugi typ uznawany jest za o wiele zdrowszy.

Wolnostojące i do zabudowy

Wśród popularnych frytownic znaleźć możemy także wolnostojące oraz te, które przeznaczone są do zabudowy. Drugi typ reprezentuje przede wszystkim frytownica gastronomiczna, natomiast jeśli chodzi o urządzenia do domu, dużo częściej wybierane są mniejsze, wolnostojące frytownice.

Frytownica gastronomiczna i domowa

Frytownice możemy również podzielić na domowe oraz gastronomiczne. Frytownice gastronomiczne mają zwykle o wiele większą moc, mogą posiadać więcej niż jedną komorę do smażenia i są po prostu przeznaczone do robienia większej ilości frytek, na przykład w barach, pubach czy restauracjach.

Więcej na https://sklep.technica.pl/frytownice-gastronomiczne